Η Α’ Προκριματική Φάση Διαγωνισμού Ορθογραφίας και Γλώσσας στο σχολείο μας

Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024 από τις 12.30 μέχρι τις 13.30 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η Α’ Προκριματική Φάση Διαγωνισμού Ορθογραφίας και Γλώσσας που διοργανώνει η Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου .Στόχος του διαγωνισμού είναι η διάδοση της ελληνικής γλώσσας και η ορθή χρήση της.

Συμμετείχαν 14 μαθητές της Α’ τάξης, 7 της  Β’ τάξης και 1 μαθητής της Γ’ τάξης (οι υπόλοιποι συμμετείχαν σε πρόγραμμα του ΚΕΠΕΑ Νέας Κίου).

Τους μαθητές προετοίμασαν για τον διαγωνισμό η κ. Αργυροπούλου Ελένη και η κ. Νικέλλη Παρασκευή.

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους κι ευχόμαστε επιτυχία στους μαθητές μας που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού.