οι μαθητές της Β’ τάξης παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα: «Τεχνικές χαλάρωσης για την πρόληψη & τον έλεγχο του άγχους».

Στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας και σε συνέχεια των παρεμβάσεων ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης του μαθητικού πληθυσμού μας από τη νοσηλεύτρια του σχολείου μας κ. Τσιριγώτη Ελένη,

Την Παρασκευή 16/02/2024 με χαρά υποδεχτήκαμε τις κύριες Βαρδάκα Φωτεινή και Στρούμπου Ευφροσύνη, επισκέπτριες υγείας από το κέντρο Υγείας και την ΤΟΜΥ Ναυπλίου, οι οποίες μας μίλησαν για το στρες που βιώνουμε στην καθημερινότητα και μας έδειξαν κατάλληλες τεχνικές για νευρομυϊκή χαλάρωση, σωστή διαφραγματική αναπνοή και αποφόρτιση από αγχώδεις καταστάσεις.