Η Γ’ Γυμνασίου παρακολούθησε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ανασαίνω ελεύθερα – Ζω ελεύθερα».

Στα πλαίσια της δράσης “Ενημέρωση και Ευαισθητοποίηση του μαθητικού πληθυσμού σε θέματα Αγωγής Υγείας” την Τρίτη 12/03/2024  η Γ’ Γυμνασίου παρακολούθησε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ανασαίνω ελεύθερα – Ζω ελεύθερα».

Πιο συγκεκριμένα οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν σχετικά με το κάπνισμα, τις βλαβερές συνέπειες στην υγεία, τις εξαρτήσεις και την προστασία του εαυτού τους από αυτές. Προβληματίστηκαν, ανασκεύασαν τις γνώσεις τους και κατάφεραν να ενδυναμώσουν τις αντικαπνιστικές τους αντιλήψεις.

Να ευχαριστήσουμε πολύ την ΤΟΜΥ Άργους και συγκεκριμένα την κ. Γιαννακόπουλου, κοινωνική λειτουργό της τοπικής μονάδας για την εξαιρετική παρουσίαση και τις χρήσιμες πληροφορίες που μας έδωσε.