To σχολείο μας συμμετείχε στη Γιορτή Μαθητικής Δημιουργίας Σχολικού Έτους 2023-24

Η Γ’ τάξη του σχολείου μας συμμετείχε   διαδικτυακά  την Πέμπτη 18 Απριλίου 2024 στη γιορτή μαθητικής δημιουργίας που διοργάνωσε η ΔΔΕ Αργολίδας σε συνεργασία με τη Δ.Δ.Ε. Ημαθίας και Ρεθύμνου στην πλατφόρμα Webex.

Μετά από ένα σύντομο χαιρετισμό της διευθύντριας μας κ. Κονταράτου  μέλη της Περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου μας με υπεύθυνες καθηγήτριες τις κυρίες: Κλειάσσου Γ., Βελλίνη Α. και Κατσίγιανη Ε. παρουσίασαν μέρος της εργασίας μας “Αναζητώντας βιώσιμο μέλλον σε νέους τόπους με γνώμονα την αειφορία. Η περίπτωση των προσφύγων της Νέας Κίου”.

Οι μαθητές μας παρακολούθησαν και χειροκρότησαν εργασίες μαθητών άλλων σχολείων.

Μια μαθητική γιορτή που δίνει έμφαση στο άνοιγμα του σχολείου στην κοινωνία και στην ενίσχυση καινοτόμων τρόπων μάθησης.